Jak często mężczyzna może uprawiać seks?

seks a regeneracjaMówi się, że kobieta zawsze może, ale nie zawsze ma ochotę, natomiast faceci zawsze chcą, ale niekoniecznie mogą. Pytanie jednak brzmi jak bardzo można eksploatować swojego ukochanego w łóżku. Nie jest to oczywiście portal skierowany do nimfomanek, jednak warto posiadać taką wiedzę, aby niepotrzebnie nie robić swojemu facetowi przykrości. Każda płeć od matki natury otrzymała kilka bonusów oraz mniej fajnych opcji.

Wracając do pierwszego zdania, kobiety owszem mogą przeżywać wielokrotny orgazm u kobity i kochać niemalże bez przerwy. Jednakże większość kobiet z trudem o ile w ogóle w ciągu całego życia dostąpiła zaszczytu szczytowania. Drugą kwestią jest też to, że kobiece libido jest baaardzo kapryśne. Natomiast faceci zapewne chętnie nie wychodziliby z łóżka z wiadomych względów, ale ich penis nie jest w stanie zaspokoić tej fantazji.

Ile czasu potrzebuje mężczyzna na regenerację?

Badania naukowe wykazują, że czas refrakcji, czyli okres między wytryskiem, a możnością ponownego współżycia, średnio oscyluje w granicach między 20 a 30 minut. Jednakże najważniejszym czynnikiem, który określa długość tej regeneracji, jest wiek mężczyzny. Starsi panowie często bez wspomagania ze strony tzw. niebieskiej tabletki musieliby czekać wiele dni. Z kolei nastolatki są gotowi w zaledwie kilka minut.

Istnieje teoria, która miałaby tłumaczyć dlaczego właśnie dochodzi do tego przymusowego przestoju po seksie. Można ja potraktować trochę półżartem, półserio. Po erekcji do mózgu mężczyzny dochodzi informacja, że właśnie zaspokoił jedną ze swoich potrzeb, więc póki co mu wystarczy. Można to zobrazować na podstawię pewnej analogi ze spaniem. Kiedy organizm człowieka jest wypoczęty, po prostu przespał wystarczającą liczbę godzin, budzi się.

Okres refrakcji przeważnie objawia się u mężczyzn tym, że zasypiają. Wiele kobiet jest wtedy oburzonych, że ich ukochany zamiast się przytulać i okazywać uczucia po prostu smacznie chrapie. Jak widać nie jest to do końca ich wina i raczej nie robią tego z premedytacją. Organizm faceta po prostu potrzebuje się zregenerować. Prawdopodobnie, gdyby to zależało wyłącznie od mężczyzny chętnie by ponownie się kochał.