Współczesny nawał obowiązków i pośpiech nierzadko zaciskają nasze twarze w grymasie zmęczenia i stresu. Zmarszczki mimiczne i utrata jędrności skóry to tylko niektóre skutki bujnego, ale często i forsownego trybu życia. Na szczęście istnieją skuteczne metody pozwalające zapanować nad niepożądanymi zmianami w wyglądzie skóry i nadać jej ponownie witalność. Jedną z nich jest masaż twarzy Kobido. Poznaj jego tajniki.
Korzenie skuteczności
Kobido jest tradycyjną japońską metodą masażu twarzy. Jej korzenie sięgają czasów XVI-wiecznej Japonii, kiedy to zadomowiło się w pałacach arystokracji. Ów szlachetny masaż odżywia i poprawia napięcie skóry, korzystając z siły nacisku i wykonywanych ruchów. Dziś, po kilku wiekach skutecznego stosowania, trwale zapisał się w kanonie zabiegów pielęgnacyjno-upiększających.
Dlaczego warto spróbować?
Masaż Kobido opiera się na wszechstronnym oddziaływaniu na tkankę skóry. Przez sprawne ruchy uciskania, głaskania i rozluźniania stymuluje on obieg krwi i limfy. W rezultacie zwiększa się dopływ składników odżywczych do skóry, a jednocześnie zostają usunięte toksyny i nadmiar płynów. Skuteczne pobudzenie krążenia krwi znacząco poprawia koloryt cery i nadaje jej zdrowego blasku. Kolejnym pozytywnym efektem jest zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny – budulców odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność skóry.
Uwalniając napięcia w tkance oraz rozluźniając mięśnie twarzy, Kobido zapobiega także pogłębianiu się zmarszczek mimicznych. Mimowolne grymasowanie zostaje zahamowane, a już istniejące zmarszczki widocznie się wygładzają. Masaż ten wspiera również pracę gruczołów łojowych, przez co skóra lepiej się nawilża i pielęgnuje od wewnątrz.
Parada korzyści zdrowotnych
Obok poprawy wyglądu cery Kobido oferuje także szereg innych korzystnych skutków zdrowotnych. Ręczne stawianie oporu przy masażowych ruchach na twarzy hartuje okoliczne mięśnie i pobudza mikrokrążenie. To z kolei skutecznie przeciwdziała obrzękom oraz zmniejsza napięcie powiek.
Masaż ten działa również terapeutycznie na dolegliwości takie jak:
– Migrena i bóle głowy
– Zaburzenia snu
– Stres i niepokój
– Niedotlenienie
– Zawroty głowy
– Napięcie mięśniowe szyi i karku
Wielu entuzjastów masażu Kobido przypisuje mu także właściwości odmładzające dla całego organizmu.
Niechirurgiczny lifting
Jak nietrudno się domyślić, kluczowym aspektem tego rodzaju masażu jest właściwa technika. Kobido obejmuje cały kompleks ruchów – od ściskania i tarmoszenia po lekkie uderzenia dłońmi. Precyzyjnie określona sekwencja tych gestów przebudza wspomniane wcześniej mechanizmy uwalniania napięć i pobudzania krążenia krwi. Ruchy są skrupulatnie zaplanowane by najskuteczniej odmłodzić poszczególne partie twarzy i szyi.
Siła oddziaływania
Stosowany już od wieków masaż Kobido oparł się próbie czasu jako prawdziwie skuteczny sposób na zdrowy, promienny wygląd skóry. Zgodnie z tradycją, w trakcie sesji wysoko wykwalifikowani terapeuci wykorzystują manualne techniki: precyzyjne ruchy osłaniania, zaciskania, uderzania dłońmi czy wałkowania.
Podczas masażu dochodzi do potężnej stymulacji nie tylko krążenia krwi, ale także krążenia limfy. Pozwala to oczyścić skórę z toksyn i produktów przemiany materii, zapewniając jej lepsze dotlenienie i wzmożony przepływ substancji odżywczych. Właśnie ta kombinacja aktywności sprawia, że odmładza się nie tylko wygląd, ale również struktura skóry. Jednoczesne rozluźnianie mięśni twarzy skutecznie przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek.
Nie tylko odmłodzenie skóry
Choć wpływ masażu Kobido na urodę skóry jest najbardziej oczywisty, to nie jedyny powód, dla którego warto go regularnie stosować. Ta ukierunkowana metoda fizjoterapeutyczna oferuje także całe spektrum pozostałych korzyści zdrowotnych. Od rozluźnienia napięcia mięśni i stawów czaszki, szyi i karku, poprzez poprawę krążenia krwi w mózgu i drenaż przestrzeni limfatycznych, aż po walkę ze stresem i bezpośrednie działanie przeciwbólowe.
W czasie masażu Kobido oddziałuje się na fizjologiczne potrzeby całego organizmu. Wdech i wydech są kontrolowane w taki sposób, aby odpowiednio zsynchronizować przepływ tlenu, a ruchy dłoni pracują na poprawę krążenia i metabolizmu. Ze względu na intensywny, holistyczny wpływ stosowanie tej metody często kończy się ogólnym uczuciem orzeźwienia i relaksu.